fbpx

Bežecká výbava Ferrino outdoor 2016

Ferrino Outdoor bežecká výbava 2016

. Ako vidieť budúci rok je coby dup za rohom :)…a tak sme pre vás zohnali z dieľne Ferrino vzorky na testovanie. Je tomu preto tak, aby sme my ale aj vy mali poňatie čo sa ako správa a podporuje outdooristu v jeho bežeckých, lezeckých, turistických a skialpinistických aktivitách.

Aktuálne novinky budú presne z outdoor športov vytiahnuté, ktoré som spomenul vyššie. Osobne som veľmi nadšený, pretože testovať už tak kompaktné materiály akými disponuje Ferrino kolekcia na 2016 je ozaj také krátkodobé scifi. Ale dosť bolo rečí o outdoor výbave bez dôkazov 🙂 . No dobre priznám sa, že som to nezvládol profesionálne a tie veci som testoval už v teréne, aby som dostal aspoň pocitový fíling :). Berte prosím preto tieto parametre vyslovene ako prvé pocity  z outdoor testu.

Testovacia Ferrino outdoor kolekcia pre rok 2016
Testovacia Ferrino outdoor kolekcia pre rok 2016

Dnes vám teda predstavím bežeckú výbavu, ktorá prifrčala do našej redakcie a zvyšné časti výbavy vypustím neskôr do éteru.

Bežecká výbava na trailový beh:

Bunda Ferrino Kunnene:

Jedná sa o veľmi ľahkú bežeckú bundu, ktorú výrobca odporúča na intenzívne aeróbne aktivity. Materiálovo pozostáva z 2,5 vrstvového vode odolného materiálu:

Ferrino Kunenne je ľahká bežecká nepremokavá bunda
Ferrino Kunenne ľahká nepremokavá bežecká bunda

Dýchateľnosť: 10. 000 mm.
Vodný stĺpec:  10. 000 mm.
Technológia:  HL (High Lab) STORMSHIELD LIGHT ošetrené DWR vodo- odpudivou úpravou
Váha : 320 g

Bežecká bunda má v zbalenom stave cca 17 cm podĺžke.

Pocitovo som prekvapený z toho ako dýchala pri zbehu dole kopcom, nebol to však zbeh na “plné pecky” ale taký pohodový. Bunda je dobre zbaliteľná do osobitného vrecúška. Ak má byť bežecká výbava extrémnejšia je toto rozhodne potrebný doplnok. Momentálne neexistuje lepšia fotka z terénu ako kúsok bundy a nekompromisný albánsky drsňák na Malom Kriváni v oblasti Malá Fatra.

Ferrino Kunenne nepremokavá bežecká bunda
Bežecká bunda Ferrino Kunenne na Softshell bunde Hoste po dobehnutí na Malý Kriváň

Po dofotení bundy v teréne bude foto aktualizované, tak si dobre zatiaľa nakukajte ako vyzerá albánsky drsňák The Onur alias Bobík, bikový kráľ Turca  😉
Aktualizácia:  Bunda v teréne, bez drsňákov.

Ferrino Kunnene bežecká bunda v zbalenom stave
Ferrino Kunnene bežecká bunda v zbalenom stave
Bežecká výbava, Ferrino Kunenne bežecká bunda v Malej Fatre
Bežecká bunda Ferrino Kunenne počas behu dole Martinkami

Softshell bunda Ferrino HOSTE

Hoste softshell bunda je vhodná pre aktívnych ľudí od turistiky cez bicyklovanie, a ponechávam priestor pre zimné testovanie tejto softshellky v oblasti behu a skialpu. Výrobca píše, že bunda je to dôsledok tradičnej softshellovej evolúcie ktorá vyústila to Hoste softshellky. Osobne sa mi veľmi páči kombinácia tenkého, zato však neprefúkavého materiálu, ktorý okrem toho aj dobre dýcha. Znie to trochu scifi, ale na druhej strane môžu za to aj vhodne navolené odvetrané plochy, kde Ferrino umiestnilo tieto zóny.Napríklad chrbát je takmer celý odvetraný. Super, je veľké náprsné vrecko.

Ferrino Hoste Softshell bunda

Softshellová bunda Ferinno Hoste

Osobne som mal už aj tú česť poklusom na hrebeni keď fučalo, kapucňa má dobrý anatomický strih…ale zase ktohovie akú mám ja hlavu 😀

Dýchateľnosť: 5. 000 mm.
Vodný stĺpec:  <10. 000 mm.
Technológia:  HL (High Lab) WINDSHIELD LIGHT  STRETCH ošetrené DWR úpravou,
THERMO LIGHT STRETCH
Váha : 350 g

Softshell bunda Ferrino Hoste
Softshell bunda Ferrino Hoste počas behu na Malý Kriváň so sériou maniakov za chrbtom 🙂

Ferrino GARIWERD x- track (unisex)

Jedná sa o bežecké kraťasy z kolekcie X- track. To je vyslovene outdoor kolekcia, ktorá sa zameriava na beh. Vidieť to na týchto bežeckých kraťasoch, ktoré sú nie len strečové, ale na vnútornej strane stehien opäť veľmi dobre odvetrané. Praktickosť zabezpečujú vrecká na zipsy z predu nad stehnami. O doťahovanie sa stará gumička na páse, ktorú viete fixovať „behačom“. Okrem toho je celý pás tak či onak lemovaný elastickým všitým opaskom.

Ferrino Gariwerd bežecké kraťasy
Ferrino Gariwerd bežecké kraťasy

Vychytávky :
– reflexné prvky Loga ( takže keď zbehnete z hôr tak vás nezrámuje auto v dedine 🙂 )
– odvetrané stehenné časti
– elastický pás

Technológia:  HL (High Lab) GETDRY MONOSTRETCH : 55 % Rayon, 38% Nylon, 7% Elastan, rýchloschnúce a anti UV ošetrenie,
stretchové prvky 80% Polyamid, 20% Elastan.
Váha : 200 g

Ferrino Garriwerd bežecké kraťasy
Ferrino Gariwerd bežecké kraťasy v sychravom počasi na Malom Kriváni

Ferrino BLOUBERG elastické nohavice

O týchto veľmi univerzálnych bežecko, skialpinisticko, turistických nohaviciach sme si už čo to povedali. Na otázku kde, je správna odpoveď v recenzii Ferrino Blouberg, ktorú nájdete na tyger.sk. Páči sa mi, že výrobca stále poskromne udáva, že sú to nohavice vhodné na aeróbne aktivity.  Ferriňáci prišli teraz s pár hlavne dizajnovými úpravami. Nakoniec prečo meniť to čo je osvedčené a testami potvrdené :). Na týchto však stihneme poliezť aj v Tatrách, že áno ?  😉

Ferrino Blouberg skialpinistické nohavice
Ferrino blouberg v kľudovom stave okolia redakcie 🙂

Vychytávky:
– Elastické sťahovanie
– Bočné vrecká
– Tvarované kolená

Fabrics
HL GETDRY SOFT STRETCH Tactel® Nylon 62% – Coolmax® Active Poliestere 26% – Lycra® 12% – Water repellency: Treatment DWR – Weight: 210 gr/m2

Ferrino Blouberg nohavice v teréne
Ferrino kolekcia v teréne Lučanskej Fatry a testovací pes BakMauss 🙂

Pocitovo som bol prekvapený, že sa mi netreli nohavice o stehná keď sa jednalo o dlhšiu bežeckú verziu kraťasov. Nemal som však v tom zabehnuté viac ako 20 km v horách.

Komantáre

komentárov