fbpx

Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg

Ferrino Blouberg elastické nohavice

Test z pohľadu Michala

Ako aktívny športovec, skialpinista a horský bežec som hľadal nohavice ako Ferrino Blouberg, ktoré by splnili pre mňa najdôležitejšie parametre a to pohodlnosť, funkčnosť a hmotnosť.

Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg
Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg

Ferrino Blouberg nohavice a očakávania

Nohavice Ferrino Blouberg moje očakávania dokonca predbehli. Už pri prvom oblečení na seba som ocenili ich elasticitu a vnútorný materiál príjemný na dotyk. Strih je riešený s dôrazom na maximálnu voľnosť pohybu, či už tvarovanými kolenami, alebo precízne riešenými švami v oblasti stehien, bedier a zadku.

Elasticky tvarované kolená
Elasticky tvarované kolená
Čo sa vnútorného materiálu týka, oceňujem vynikajúci odvod vlhkosti od tela, hlavne pri vysokej aeróbnej záťaži a 100% priedušnosť. Vonkajší materiál je vetru odolný, rýchloschnúci a týmto ich predurčuje na všetky aktivity v prírode v každom ročnom období, či už letný beh po hrebeni v nepriaznivom počasí alebo zimná túra na lyžiach v premenlivých podmienkach. V neposlednom rade nesmiem zabudnúť na detaily, ako sú bočné vrecká na zips, ktorý sa nezadrháva ako som bol zvyknutý pri iných nohaviciach ktoré som testoval, predný zips na poklopci a zipsy na spodnej časti, zaručujúce rozšírenie v prípade použitia lyžiarok, alebo trekových topánok.
Zipsi na nohaviciach Blouberg
Zipsi na nohaviciach Blouberg

Vnútorný silikónový lem zas docieli, že sa vám nohavica samovoľne nevyroluje nad členok.

Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg a elastický límec
Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg a elastický límec

Oceňujem aj elastický pás na gumičku, bez opasku, so sťahovaním na šnúrku. Docielené je tým úplné pohodlie pri pohybe. Nakoniec je to ich hmotnosť a zbaliteľnosť. Aj keď ich nemám na sebe, akoby som ani nevedel, že ich mám nachystané v batohu.
Nohavice Ferrino Blouberg testujem už rok a pol a prešli so mnou rôznymi živlami a aktivitami. Slnko, dážď, vietor, sneh, skialp, turistika, beh, ale aj ako nohavice na voľný čas. Vždy obstáli a cítil som sa v nich príjemne a chránený, čo je pre mňa najdôležitejšie pri mojich potulkách v prírode, lebo dobrý pocit z toho čo mám na sebe oblečené mi zaručí polovicu úspechu.

s pozdravom Váš testujúci Michal

Test z pohľadu tygra
Mne sa podarilo tieto nohavice otestovať v Tatrách na jarnej skialpovej rozlúčke. Veľmi sa mi páči ich elasticita. Dajú sa ľahko natiahnúť na lyžiarku a držia pevne aj počas šlapania, neobmedzujú v pohybe. Pri zjazde platí to isté. Priedyšnosť majú výbornu, takú akoby boli „letnými“ elasťákmi. Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg

Ďalej som ich testoval ako bežecké nohavice. Bol to pre mňa trošku nezvyk, ísť behať v nohaviciach, ale výsledok bol veľmi príjemný. Bobča položila správnu otázku. „A neplantajú ti Ferrino Blouberg počas behu ?“. Na moje prekvapenie nie, nohavica je veľmi dobre obtiahnutá takmer po píštali, a na spodku je samozrejme voľnejšia. Ich tvar je však dosť anatomicky, takže k javu „plantania a ošuchávania sa o seba“ nedochádza :).

Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg testované počas behu
Outdoor recenzia: Elastické nohavice Ferrino Blouberg testované počas behu

Posledná vec ktorá sa mne veľmi páči, že majú vrecká ktoré sa dajú zazipsovať. V mojom prípade si dám do nich telefón z ktorého mi hrá hudba a vo vrecku vôbec neskáče, keďže nohavice priliehajú ku stehnám. Považujem tieto nohavice ako jednu z vydarených variant vecí ktoré majú univerzálny záber. Možno sa mi ich podarí otestovať aj na lezení v Tatrách raz 😉

Summary
Review Date
Reviewed Item
Ferrino Blouberg
Author Rating
51star1star1star1star1star

Komantáre

komentárov