fbpx

Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, ultraľahké nohavice do vetra a nečasu

Magic pants, by som hneď na začiatku kategorizoval medzi ultraľahké produkty. Z toho mi samozrejme vyplýva, že sú jeden zo stavebných kameňov filozofie narýchlo a naľahko. Keďže ich sestra bunda CAMP Magic Jacket pôsobí v tejto filozofii nekompromisne, pozrel som sa bližšie aj na nohavice.

V prvom rade ma zaujali parametrom neprefúkavosti. O to sa stará materiál Araneum, ktorý pozostáva z 2x lysovaného Rip-stop nylónu, ktorý má vodeodolnú pravu. Táto technológia robí tieto nohavice stlačiteľnejšie a pevnejšie ako jej „kamarátov“ z podobných materiálov.

Zbaliteľnosť
Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, ultraľahké nohavice do vetra a nečasu
Zbalené nohavice sa balia do vopred určeného vrecúška, ktoré zmestíte do dlane, prípadne kapsičky na beh, alebo vrecka v mikine.

Čo všetko majú zakomponované v sebe ?
Nohavice majú zadné vrecko ďalej majú bočné celorozopínacie zipsy. Toto je kľúčová vec pre bežcov a skialpinistov, že sa nemusia vyzúvať pred tým než si ich oblečú. Počasie sa v horách mení často a preto v nich nebežíme keď je teplo. Naopak vieme si ich rýchlo obliecť ak sa toto počasie náhle zmení. Spodok nohavíc má sťahovanie na suchý zpis.

Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, zadné vrecko na zips
Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, zadné vrecko na zips
Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, celorozopínacie zipsy
Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, celorozopínacie zipsy

Vlastné skúsenosti:
Tieto nohavice používam už druhý rok vždy podľa potreby. Je samozrejme, že na kratšie ako max 3hod behy si ich v lete do hôr nebrávam. Naopak, keď to boli dlhšie behy, tak som im vždy našiel miesto v ruksačiku.
Pri behu ma tieto nohavice neobmedzujú v pohybe. Prioritne som v nich behával keď bol silný mráz v horách. V tomto prípade som ich používal ako izolačnú vrstvu. Naopak v lete, keď sa náhle ochladilo a bola prietrž mračien tiež spĺňali izloačný aspekt. Majú síce vodoodpudivú úpravu, ale nie sú nepremokavé. Zato keď popŕcha tak v kombináciií s pohybom na takýto dážď stačia.

Na skialpoch som ich testoval v Tatrách. Navliekanie je rovnako ľahké ako v teniskách, netreba si dávať dole lyžiarky. Spodok nohavice je skrátený práve kvôli lyžiarkam aby sa dali nohavice dobre natiahnúť na skelet. Keď máme spodok nohavice natiahnutý, zapneme si ich suchým zipsom. V pohybe neobmedzujú. Tým, že sú voľnejšie tak neomínajú keď už máme jednu vrstvu nohavíc.

Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, testované aj v tatrách na skialpe
Outdoor recenzia: CAMP Magic Pants, testované aj v tatrách na skialpe


Športy kde nájdu uplatnenie

-skialpinizmus

-horský beh

-horolezectvo

Projekty na ktorých sa zúčastnili:
70km s prevýšením 7800 m za 24hod aj 20min, v Malej Fatre prekonané alias Magurský projekt
4x Gerlach v jeden deň
Trojdňový výprask okolo Turčianskej záhradky
3 Fatranské vrcholy a 3 doliny, 50km a 3500m prevýšenie, Fatra má stále čím prekvapiť.

Komantáre

komentárov