fbpx

Fatraedvenšr Vrchstudienka 2o15

Posledný februárový deň sa uskutočnil ďalší diel FatraAdventures ligy. Tentoraz sa na štart dávno neuskutočnenej akcie Vrchstudienka postavilo 12 účastníkov, z toho dvaja bežci, osem skialpinistov a dve skialpinistky. Zraz bol naplánovaný pred obedom pri hoteli Junior na Piatrovej vo Vrútkach. Po kontrole povinnej výstroje a nepovinnej ochutnávke Stanovho 52% jonťáku sme odštartovali s lyžami na batohoch (niektorí mali na batohu aj lyžiarky, čo neskôr zistili, že je to nesprávny ťah) preskočili sme cez potok a poďho rovno do strminy.
prvá skupina presun na start
prvá skupina presun na štart
 Ako prvý sa dostal do čela el matador v kopcoch Jaro, za neho som sa zavesil ja a Vlado. Po nastupaní asi 150vm sa nám pod nohami konečne objavil sneh po ktorom sa dalo stúpať na lyžiach. Vtedy sa ukázala moja veľká výhoda ísť odspodu v lyžiarkách. Zatiaľ, čo ja som bol v momente pripravený vyraziť, chlopáci sa ešte stále mordovali s obúvaním.

rázcestník Diaľná
rázcestník Diaľná

Za moju výhodu som zožal pár pekných slov, ako som s nimi vypiekol, ukázal im chrbát a už ma nebolo. Tak som si v samote užíval malofatranskú prírodu, keď ku mne dobehla už len moja verná Toša, ktorá sa zabudla kdesi vzadu. Ďalej išlo všetko hladko, bez kríz, Minčol, krásny zimný hrebeň, dvojnohé diviaky v počte stáda asi tridsať kusov, čo rozryli super skialpovú stopu, Krížava, kde som zočil Buxa, ako sa približuje, bezvetrie, pod mrakom, ideálne podmienky na pretek, Veľká lúka, kde som stihol prehodiť pár slov so známym, Vidlica, Humience. Tu som sa rozhodol počkať na Buxa, lebo som usúdil, že bude lepšie počkať na kamaráta a trošku aj v poslednej etape pokecať.

MAťo na Minčole...ôebp Miško moc závodil, takže nemá fotky :)
MAťo na Minčole, ktor7 robil fotky z preteku…lebo Miško moc závodil, takže nestihal fotit
Išli sme všetci do toho s tým, že akcie FatraAdventures sa nesú v priateľskom duchu a bolo jasné kto obsadí prvé dve miesta, lebo po našich kamarátoch za nami nebolo ani chýru ani slychu.

V diaľke už vidno Križavu
V diaľke už vidno Križavu
Nasledovali parádne zjazdy v lese. Prefrčali sme okolo chatky Vrchstudienka (po nej ten názov akcie) až do Príslopského potoka.
Vrchstudienka

Vrch Studienka

Tam sme už museli pre nedostatok snehu vypnúť lyže, dali ich na batoh a bežali blatom (tentoraz sme ako divaci boli my) na Lázky, Bystričku a potom rýchlo na Smíchov do cieľa, lebo za posledné tri hodiny som si odpil len trošku vody a ten tekutý chlieb mi behal po rozume stále intenzívnejšie.

Pohľad z Lázok
Pohľad z Lázok


Na koniec, keď dobehli do cieľa všetci spolubojovníci, bolo tých chlebov hneď niekoľko, KBŠ-ko na oslavu Stanovho jubilea tiež a iné dobré veci. Čo sa občerstvenia týka, parádne sa o nás postarala Katka so svojimi dobrotami.
Vyhlasenie_výsledkov
Vyhlasenie_výsledkov
Katka nás aj nakoniec „unavených“ porozvážala večer domov a za svoje šľachetné činy si vyslúžila titul „Žena roka 2014/15“. Niekde som sa dočítal, že si to po tých tekutých dobrotách nik nepamätá.
Z môjho pohľadu a asi aj pohľadu všetkých, to bola ďalšia super FatraAdventures akcia so všetkým, čo k tomu patrí. Už teraz sa teším na ďalšie kolo ligy, čo by hádam mohol byť Jarný duatlon vďakyvzdania na Martinských holiach. Nechajme sa prekvapiť.Za fotky ďakujeme: Maťovi Filovi (ktorý tiež práskal na preteku ako jeden z dvoch bežcov, druhý bol Stando „The Legend“ 🙂 )The výsledky 🙂
Výsledky

Výsledková listina..za obsah a formu redakcia nezodpoveda 🙂

 

Komantáre

komentárov