Dobré časy – tip na zdravú bio desiatu na hory

Energeticky bohatých tyčiniek je na trhu habadej. No tých, ktoré by mali poctivé zloženie, bio pôvod svojich surovín a boli vyrobené na Slovensku, takých veľa nepoznáme. Preto sme veľmi radi, že sme na jednu takú značku natrafili a v tomto článku vám ju po niekoľko mesačnej skúsenosti môžeme predstaviť. Dámy a páni, slovenská značka Dobré časy naozaj vie, ako nakombinovať tie najlepšie suroviny v bio kvalite, aby sme si do batohu do outdooru (ale kľudne aj do práce, či školy) mohli pribaliť zdravú a chutnú desiatu.

Produkty značky Dobré časy nás sprevádzali v outdoore približne od jesene. Stihli sme s nimi pochodiť hrebeňovky, čo to pobehať, poliezť a veľa poskialpovať. Chuťovo nás neomrzeli, na výber totiž je zo štyroch druhov semiačkových bio tyčiniek, jednej píniovej Nutyčinky, a piatich druhov špaldových bio sušienok. Tentokrát sa ani nedá povedať, ktorý produkt je ten najobľúbenejší. Produkty sú tak všestranné, že máte vždy chuť na nejaký iný.


Poctivá receptúra vo výrobkoch od značky Dobré časy

Záleží nám natom, čo konzumujeme a preto nám nakupovanie trvá trošku dhšie ako bežným spotrebiteľom. Prečítať všetky etikety totiž dá celkom zabrať. Pri výrobkoch Dobré časy je to ale inak. Ich poctivá receptúra neobsahuje žiadne chemické prídavky, žiadne konzervanty, farbivá, emulgátory, príchute. Preto sú v ich zložení napísané bežnému človeku zrozumiteľné výrazy, ktoré sa zmestia do jedného riadku. A veľmi ľahko a rýchlo sa čítajú :).

„Made in Slovakia“ bio produkty značky Dobré časy

Značka Dobré časy pochádza zo samého srdca Slovenska, zo Zvolenskej Slatiny. Všetky produkty Dobré časy sú vyrábané v lokálnej pekárničke. Naša slovenská poľnohospodárska produkcia žiaľ nie je schopná pestovať v bio kvalite v dostatočnej miere, preto značka Dobré časy samotné ingrediencie do svojich výrobkov čerpá z iných poľnohospodárstiev v rámci Eu a mimo nej. V každom prípade však ide poctivý slovenský výrobok, na ktorý môžeme byť opäť raz právom hrdí.

Tyčinky Biotyčinka Dobré časy

Zmes orieškov, ideálna desiata na hory, ktorá utlmí najväčší hlad, nespáli vám ju až tak rýchlo, dá potrebné tuky a sacharidy a aj si na nej pochutnáte. No ten pocit, keď sa tie oriešky z otvoreného obalu rosypú do ruksaku, ten pozná už asi väčšina z nás. Značka Dobré časy ponúka našťastie skvelé riešenie. Oriešky, ktoré si môžete na výlete vychutnať vo forme tyčinky. Štyri rôzne kombinácie orieškov sú doladené tak, aby mali tú správnu chuť a konzistenciu. Pokope ich drží trošku bio agáve sirupu.

Veľké plus tyčiniek Dobré časy je u niektorých produktoch aj nahradenie palmového tuku ekologickejšou alternatívou, ktorá nespôsobuje klčovanie pralesov. Touto alternatívou je kokosový tuk získaný z dužiny kokosového orecha, plodu kokosovníka. Druhou alternatívou, ktorú značka Dobré časy používa je kakaové maslo, ktoré sa dáva najmä do tyčiniek Sézam-ľan a Chia.

V ponuke sú štyri druhy Biotyčiniek: Goji, Slnečnicové semiačka s tekvicovými semiačkami, Sezam a Chia.

Nutyčinka Dobré časy

Najmladším prírastkom do rodinky produktov značky Dobré časy je zároveň aj tým najmenším produktom. Nutyčinka je špeciálna tyčinka, ktorú si v našom tíme všetci rýchlo obľúbili. Kombinácia píniových orieškov so slnečnicovými a tekvicovými semiačkami je chuťovo naozaj veľmi dobrá a zmestí sa aj do malej bežeckej ladvinky a poteší, keď prídete na hranicu svojich síl.

Bezlepková desiata – Biotyčinka a Nutyčinka Dobré časy

Biotyčinky a Nutyčinka od značky Dobré časy majú pre športovcov ešte jednu skvelú pridanú hodnotu. Sú bezlepkové. Lepok nie je zrovna najľahšou látkou na trávenie. Ak je možnosť, do terénu preto volíme bezlepkové alternatívy, ktoré zasýtia, ale tými správnymi látkami.

Mohlo by sa vám zdať, že oriešky a sušené ovocie spájané agáve sirupom bude mať tendenciu lepiť sa na zuby. Tohto sme sa aj my sami obávali, no nakoniec sme boli milo prekvapení. U bio tyčiniek Dobré časy sme túto skúsenosť vďaka ich správnej konzistencii nemali.

Bio Sušienky Dobré časy

Značka Dobré časy nemá v ponuke iba spomínané Biotyčinky a Nutyčinku. Aby sme mali na výber, v ponuke majú aj veľmi chutné špaldové sušienky. Tie už sa do vrecka nezmestia, no na dlhší výlet sú do ruksaku ako stvorené. My sme ich vždy pribalili na niekoľkodňové treky, hrebeňovky. Ako napríklad hrebeňovku Lúčanskej Malej Fatry, o ktorej sme aj niečo napísali v tomto článku. Vďaka piatim príchutiam ich viete veľmi dobre obmieňať a tak skoro sa ich neprejete. U sušienok platí rovnako, že ich zloženie je poctivé a čisto prírodné, bez konzervantov, emulgátorov a farbív. Bio špaldová celozrnná múka, z ktorej sú vyrobené je ľahko stráviteľná a pre šport ideálna.

Špaldové bio sušienky sú v ponuke v naturálnej, kakaovej, karobovej, kokosovej a zázvorovo-koriandrovej príchuti. Pre tých z nás, ktorí nemôžu čokoládu je skvelá práve karobová príchuť. Zázvorové sušienky boli ako „korenie života“, ako ich sám výrobca nazýva skvelé na zimných skialpových túrach. A chuť kokosových je naozaj perfektná. Sušienky sú chrumkavé a aj napriek tomu, že neobsahujú žiadne konzervanty, vydržia čerstvé aj po otvorení.

Čo sa nám, bezobalovým fanúšikom až tak nepozdávalo, sú plastové vaničky v bio sušienkach Dobré časy. Je to predsalen veľký kus plastu, ktorý pobudne na tejto zemi ešte zopár tisíc rokov. Ako sme sa u značky samotnej informovali, už niekoľko mesiacov testujú papierové ekologické alternatívy vo forme papierových vaničiek. Tento krok veľmi podporujeme a dúfame, že sa osvedčia :).

Čo hovorí Tyger na tyčinky a sušienky Dobré časy?

Osobne sa mi veľmi páči, že sú tieto tyčinky zložené hlavne zo semiačok a orechov. Sú to potraviny, ktoré bežne nejedávam, ale zároveň viem, že sú veľmi dôležité pre športovca ako takého. Preto mi padne v horách vhod, že si zobnem takéto dve tyčinky, napríklad počas mojej skialp túry. Nie je to žiadna suchárina, ale jednotlivé zložky sú spojené sladkým agávovým sirupom, ktorý tomu dodáva často krát obľúbenú sladkú „cukrovú“ chuť. Treba ich určite skúsiť a ak vám sadnú chuťovo, tak v nich viete nájsť zdravého parťáka na hlaďáky . A super je, že sú vyrobené na Slovensku! To určite podporujem.

Dobré časy chystajú celú radu noviniek

So súčasnými produktami od značky Dobré časy sme nadmieru spokojní, no oni by nás všetkých aj napriek tomu radi prekvapili. Mali sme možnosť ochutnať pripravované slané sušienky s neutrálnou alebo rascovou príchuťou, ktoré nás svojou chuťou dostali do detských čias, kedy babka z trúby vyberala chutné slané kreácie.

Ďalšou veľkou novinkou, ktorá poteší najmä nás športovcov, sú pripravované proteínové tyčinky. Ich chuťou sa aj my necháme prekvapiť.

Slnečnicové a tekvicové semiačka, to je chutná kombinácia v tyčinke v bio tyčinke Dobré časy

Sme radi, že sme mohli napísať ďalší článok o poctivej slovenskej značke, ktorá do výroby chutných a poctivých bio tyčiniek dáva aj trošku srdca.

V Malej Fatre chodíme v lete behať na hrebeň. Je to čistá krása. V bežeckej veste nám nechýbajú tyčinky Dobré časy
Poctivé bio tyčinky Dobré časy sú skvelé na rýchle dobitie energie v teréne
Zasnežená panoráma v Malej Fatre a vychutnávanie karobových sušienok Dobré časy
1367 Celkovo prečítané 1 Dnes prečítané

Komantáre

komentárov