fbpx

Outdoor recenzia: Bridgedale Trekker, turistické ponožky

Bridgedale Trekker

V dnešnej úvodnej recenzii si povieme niečo o turistických ponožkách Bridgedale Trekker. Jedná sa o turistické ponožky z enduro vlny, ktoré sú úrčené k celoročnému použitiu. Testovaný model Bridgedale Trekker bude navyše obohatený o CuPED technológiu, teda vlákna s iontami medi, ktoré majú antibakteriálnu a antimikrobálnu ochranu. Už sa na testovanie celkom teším! 🙂

Bridgedale, zdroj: bridgedale.com
Bridgedale, zdroj: bridgedale.com

História značky Bridgedale

Bridgedale Outdoor Ltd je svetovou jednotkou na trhu vo výrobe technických ponožiek určených pre turistiku, expedície, beh, lyžovanie a taktiež bežné nosenie. História firmy siaha do roku 1915 (v oblasti južného Írska), kde sa začala výroba vojenských ponožiek v prvej svetovej vojne. Firma Bridgedale v tej dobe začala využívať technológiu nylónových vlákien, vďaka ktorej sa zvyšovala životnosť ponožiek. Dvanásť produktov v troch farbách (červená, zelená, tmavomodrá) a dvoch veľkostiach tvorilo ich prvé portfólio. Dnes majú  v ponuke cez 500 produktov. V súčasnosti sa firma sústreďuje na výrobu ponožiek určených najmä pre športové aktivity.

Proces výroby v Bridgedale

 

Fusion Technológie

Bridgedale WoolFusion® technológia, zdroj: bridgedale.com
Bridgedale WoolFusion® technológia, zdroj: bridgedale.com

 

Prvou Fusion technológiu je WoolFusion. Bridgedale WoolFusion technológia je spojenie enduro vlny so syntetickým vláknom. Toto spojenie prináša vyvážený pomer zateplenia, odvodu vlhkosti a odolnosti. Technológia WoolFusion prináša vysoký výkon, pohodlie pevnosť a vynikajúcu kontrolu teploty a odvodu vlhkosti. Ponožky WoolFusion technológiou sú ideálnou voľbou pre treking, lezenie a expedície.

 

 

 

Bridgedale-MerinoFusion™-technológia, zdroj: bridgedale.com
Bridgedale-MerinoFusion™-technológia, zdroj: bridgedale.com

 

Bridgedale MerinoFusion technológia je spojenie merino vlny so syntetickým vláknom, vďaka čomu majú ponožky vyvážené izolačné vlastnosti s najvyšším komfortom. Merino je vlna, používaná najmä pre izolačné vlastnosti. Syntetické vlákna vynikajú v odvode vlhkosti. Táto technológia MerinoFusion je vhodná nielen pre turistov ale aj cestovateľov či na bežné nosenie.

 

 

 

 

Bridgedale CoolFusion™ technológia, zdroj: bridgedale.com
Bridgedale CoolFusion™ technológia, zdroj: bridgedale.com

 

Bridgedale CoolFusion technológia maximalizuje výhody kombinácie prírodných a syntetických vlákien. Vzniká tak vysoko vzdušný materiál, vďaka ktorému sú ponožky ľahké a pohodlné. Sú určené pre teplešiu klímu. Tlmenie na dôležitých miestach zvyšuje komfort. Produkty CoolFusion technológie sú vhodné pre ľahkú turistiku, bicykel a beh.

 

 

 

 

 

Bridgedale Trekker WoolFusion CuPED

Technické parametre:

Určenie – Ponožky sú navhrnuté pre celoročné bežné aj náročné outdoorové použitie

Zloženie – 44% vlna, 38% nylon, 17% Endurofil/polypropylen, 1% Lycra/elastan

Údržba – Perte naruby, nepoužívajte aviváž, program vlna max 40 stupňov, nečistiť chemicky, zamedzenie styku ponožiek so suchým zipsom.

Odporúčaná cena – 20, 90,- €

Bridgedale Trekker WoolFusion CuPED, zdroj: bridgedale.com
Bridgedale Trekker WoolFusion CuPED, zdroj: bridgedale.com Legenda: 1 – Dvojitá manžeta, 2 – Froté úplet, 3 – Tlmenie spodnej časti

 

Použité technológie:

WoolFusion technológia je spojenie enduro vlny so syntetickým vláknom.

CuPED technológia využíva vlákno s iontami medi s antibakteriálnymi a antimikrobálnymi účinkami na pokožku chodidla.

Bridgedale CuPED technológia
Bridgedale CuPED technológia – vlákna s iontami medi

 

Testovanie Bridgedale Trekker

Predstavenie rady Trekker máme pomaly za sebou. Teraz bude nasledovať zaťažkávajúce testovanie 🙂 . Tieto super ponožky som už raz odporúčal v článku; Ako sa obliecť na zimnú turistiku (aj s príhodou z terénu).  Ten kto mal v ruke, alebo lepšie povedané na nohách Bridgedale ponožky, určite cítil, že sa jedná o kvalitný matroš. Z vlastnej skúsenosti povedať viem, že hlavne na dlhých trekoch a zimných túrach vynikajúco slúžia. Používal som model Trekker bez CuPED úpravy niečo cez 2 roky (používal by som ich doteraz, keby mi ich neukradli na jednom treku – aj dvojročné vyzerali super 😀 ). Na obrázku je to model zelenej farby. Ocenil som hlavne kvalitny a pevný materiál, schopnosť rýchlo sa vysušiť a žiaden zápach aj po viacerých celodenných výšľapoch a hrebeňovkách.

Materiál ponožiek po zhruba roku dôsledkom používania a prania zhrubol – ztvrdol hlavne vo vystužených miestach (päta, prsty). Avšak ako pri úplne nových fungláčoch, tak aj používaných nohy boli OK v suchu, bez otlakov a svieže.

Na testovanie Bridgedale Trekker s CuPED úpravou sa preto nesmierne teším. Tak trocha viem čo mám očakávať. Výsledky s fotodokumentáciou prinesiem o nejaký čas. Takže budte pripravený. Horám zdar 🙂

Bridgedale Trekker WoolFusion a Bridgedale Trekker WoolFusion CuPED, zdroj: bridgedale.com
Bridgedale Trekker WoolFusion a Bridgedale Trekker WoolFusion CuPED, zdroj: bridgedale.com

lavínový kurz popradské pleso

 

 

zdroj: bridgedale.com

 

 

 

 

 

Komantáre

komentárov