fbpx

ISPO 2018 výstava a jej top 10 vychytávok plus viťazi výstavy

To, že sme boli na ISPO výstave už asi viete že ? Písali sme o troch veciach, ktoré treba čšeknúť v Helly Hansen-e.

No ale poďme k tým desiatim veciam :). Prvá podľa mňa naj vychytávka v outdoor priemysle výstavy bol bivakovací núdzový stan zaintegrovaný k lavínovej lopate.

1. Lavínová výstroj so stanom

Firma ADVENATE realizovala nápad integrovaného zimného bivaku. Ako to funguje ? No naozaj jednoducho v trubke od lavínovej lopaty máte skrytú lavínovú sondu, ktorá slúži ako vrchná výstuž pre bivakovací stan. Stan je pripevnený v tvare štvorca na lopatu. Bočnú výstuž pre tento stan tvoria samotné skialpové, alebo turistické paličky.

2. Buff šatka z dvoch recyklovaných flašiek

Ľudí je na našej planéte už veľa a plastových fliaš neúnosne veľa. Niektoré firmy si však začínajú konečne uvedomovať, že musia začať proti tomu niečo robiť. Ako sa zbavíte efektívne najvačšieho množstva materiálu, ktorý vidno už všade ? No začnete z neho vyrábať a predávať veci. Firma Buff ako jedna z mála outdoor firiem začala recyklovať plastové fľašky a budú z nich nové Buff original šatky. Z dvoch flašiek jedna buffka. Prisľúbila rýchlejšie schnutie, väčší tepelný komfort a strečový materiál do všetkých smerov. Pecka a tešíme sa ne. Okrem iného Buff spravil aj novú reflexnú bežeckú kolekciu čiapok a čeleniek, tak ako pre mužov tak aj pre ženy.

Nový buff originál: Buff šatka vytvorená z dvoch plastových fliaš

Buff originál zásadná zmena, zas prekvapil vzťahom k prírode a novinkou vo vesmíre 🙂 #tygerSk #ispo2018 #buff BUFF

Posted by tyger.sk on 29. január 2018

3. Lavínová vesta AEROSIZE

Lavínová problematika je známa všetkým nadšencom zimných športov v horách. Riešia sa rôzne veľkosti, váha a pohon lavínových batohov. Rýchlosť, bezpečnosť, efektivita to je krédo dnešnej doby. Myslím, že firma AEROSIZE priniesla to tejto zmesi ďalší zaujímavý produkt. Je ním lavínová vesta na dve malé plynové bombičky, kompatibilná snáď so všetkými ruksakmi, takže ak dobre dopadnú testy HZS na Slovensku a iných zložiek v Európe, tak možno prestaneme riešiť problematiku ako sa pobaliť do lavínového batohu. Zoberieme si ten náš oblúbený na zimné aktivity v outdoore a k tomu pribalíme vestu na chrbát. Len dodám, že za vývojom tejto vesty stoja naši susedia poliaci. Viac nájdete na aerosize.com.

4. Patagónia Micro Puff bunda.

Predstavená ako najzbaliteľejšia izolačná úderná bunda na trhu. Firmy ako Patagónia sú známe tým, že si radi vyvíjajú vlastné materiály. Pocitovo by mal byť tento materiál ako perie, ale s vlastnosťami primaloft-u v tom, že bude ešte teplejší. Bude vhodná pre športovcov vyznávajúcich filozofiu narýchlo a naľahko, alebo ako to nazývajú v Patagónii „stop and go activity“. Bundu som mohol ošahať a bola fakt malá a zbaliteľná, rozhodne by som ju však radšej otestoval, ale to viete, deformácia testera čo neoskúša tomu neverí :). Ispo 2018 Patagonia Puff bunda

5. Ferrino Triolet 32 + 5

Poznáte tento batoh ? Na konci jesene 2017 som o ňom napísal recenziu ako som ho testoval opäť cca vyše roka slúžil mi na skialpy, horolezectvo a občasné prechádzky po horách. Čo ste však nemohli vedieť je to, že jeho nedostatky som konzultoval priamo s dizajnérom „Davide“ (čítaj ako vidíš napísane) z Ferrino firmy. Batoh mal super základ, ale chýbali mu drobnosti, ktoré ho delili od „dokonalosti“. Na ISPO 2018 som ho mohol vidieť už upravený tak ako som si to predstavoval. Stal sa takmer dokonalým batohom, ale hej… mám ešte polroka, aby som dva úplne malé detaily  zkonzultoval. Čo už teraz viem, že budete môcť očakávať od tohoto batohu? Úplnu univerzálnosť pre športy ako horolezectvo, skialpinizmus a určite turistika. Zabudol som dodať, že je ešte ľahší ako bol keď som ho recenzoval.

6. Najľahšie viazanie Dynafit P49

Dynafit, Dynafit a znovu Dynafit. Vždy niečim prekvapí, som rád, že sa v „extrémnej“ forme pretekania venujú ozaj vývoju. O tom svedčí aj toto skialpové viazanie, trošku som sa v ňom stratil, hlavne keď som sa snažil zafixovať na výstave ISPO 2018 pätku tohoto viazania :). Nuž nepodarilo sa mi, ale možno je to tak myslené, že sa len prifixne…rozhodne je teda určené „len“ pre rejserov. Jeho hlavná výhoda je už jeho povestných 49 gramov…wtf…presne tak 49 gramov. Musím aj ja a zrejme aj vy uznať, že to je prelomové a preto sme ho nafotili/ natočili 🙂 ps: ak nechcete byť dnes už vážni, rozhodne sa môžete pobaviť na mojej angličtine, kto nerozumie anglicky, alebo len mne, napísal som pre vás aj slovenské titulky.

7. Cepíny Edelrid pre horských vodcov

Edelrid je firma známa hlavne a prioritne z lezeckého prostredia. Karabínky expresky, sedáky, prilby atď to bolo známe už dávno. Priznám sa však, že ma prekvapili ich lezecké cepíny, ale nie len tie, majú dosť premakané aj cepíný pre horských vodcov. Ich výzor bol asi takýto, veľký masívny a dlhý cepín, ktorý bol veľmi ľahký. Vedľa neho bol cepín, ktorý vyzerá rovnako, ale mal technické vychytávky ako napríklad umelé madlo na hlave cepínu, aby vodcu nechladila hlava toho cepínu cez rukavicu počas túry s klientom. Prípadne malý vyskakovací zobáčik, ktorý vychádzal z rukoväte cepínu a bol určený ako podporné madielko pre dlaň na technickejších pasážach horolezeckej túry.

8. Arva lavínové vyhľadávače

Arva je francúzska firma, ktorá sa prioritne zaoberá vývojom a výrobou lavínových vyhľadávačov. Neostala len pritom a pokračuje na iné produkty ako lavínové batohy a iné lavínové prislušenstvo. Mna zaujali hlavne tie vyhľadávacie lavínove prístroje. Vyvinuté pre rôzny level uživatela, od „amatéra“ skialpinistu, cez skúsenejšieho až pre záchranné zložky. Rozdiel je v softwerových možnostiach prístroja až po jeho dosah vyhľadávania.

9. Helly Hansen funkčné prádlo Lifa

Dokáže plávať na vode a tým pádom absorbovať do seba úplne minimum potu. Vyžmýkali sme z Robina, ktorý je mimochodom slovák všetko potrebné info a nie len to. Helly Hansen napriek tomu, že to je hlavne freerajdová a jachtarská značka má v sebe skrytý potenciál čo sa týka technologického vývoja. Čeknite naše video a dozviete sa toho ozaj veľa 🙂

10. Craft Fuseknit Comfort Turtle neck

Funkčné tričko Craft Turtle Fuseknit vyhralo cenu ISPO GOLD AWARDS v kategórii „HEALTH and Fitness“ a to aj vďaka tomu, že má veľmi ergonomicky navrhnuté švy čoho súčasťou je ich čo najmenší podiel na tomto termoprádle. Funkčné termo tričko by malo efeltívne pracovať s teplom a odvodom vlhkosti. Tričko má k dispozícii dlhý nákrčník, ktorý si viete natiahnúť na tvár, aby vám ju chránil, alebo slúži ako ochrana krku, ktorú poznáme z tradičných buffiek okolo krku. Cenou sa bude pohybovať okolo 45 eur.

Takto sme si dokončili naších top 10 produktov z ISPO výstavy, ale myslím si, že za ďalšiu zmienku stoja aj tieto značky s produktami.

Forest skis

Slovenský vyrobca drevených lyži Forest Skis je v slovenskom outdoore už známy pojem. Dvaja bratia započali výrobu drevených lyží s poznatkami karbonových materiálov z Mníchova. Ich silný tím bol doplnený o Broničku. Lyže sa tešia obľube hlavne u freeriderov, pretože sú robené tak, aby ujazdili ozaj „bomby“. V kombinácií s Plichto´s poles budete absolútni fešáci :). 

Plichto´s poles

Slovenský výrobca paličiek s drevenou rukoväťou a karbónovým materiálom aj to je Plichto´s Poles. Plichto´s poles zaujme každého na prvý pohľad ich vždy jedinečná a ručne robená rukovať, ktoré je prioritne z dreva a nijako inak. Free rideri a možno aj niektorí skialpinisti ak chcete byť ozaj originálni so svojou výbavou tak Plichto´s poles paličky sú jeden z tých krokov ktoré vás k tomu dovedú.

Karpos

Na našom portáli veľmi známa značka hlavne z premakaných technicky zdatných a veľmi funkčných materiálov. Riešili sme už nejednu recenziu na nohavice Schiara či bundu Lyskam. Karpos sa na výstave ISPO 2018 ukázal v svojej plnej sile. Ukázal odpoveď na kompletné vrstvenie v horách, ale čím ma potešil a prekvapil, že ponúkol odpoveď na ženskú otázku v oblasti skialpinizmu a adekvátne ho zastrešil produktami.

Drevené snowboardy a split boardy FURBERG

Ľahké, pekné a drevené…to by bol asi popis amatéra keď sa pozrie na tieto snowboardy. K tomu by som však ešte dodal, vyrábané v Rakúsku a vyvíjané s freeridermi, ktorí sú situovaní v Alpách. Všetky ich skúsenosti sú pretavené do geometrie týchto dosiek. Viac už ale na fotkách a ich stránke.  furbergsnowboards.com

Skialpinistické a freeride lyže Hagan

Hagan lyže a lyžiarky sú nám teraz obzvlášť blízke a to vďaka tomu že celú sezónu jazdíme na Hagan Ultra 76, ich stručný popis a osobnú skúsenosť som spomenul na našom youtube kanáli. Mal som tú možnosť na chvíľu nazrieť do HAGAN stánku a vidieť ich plný arzenál priamo vystavený. Napriek tomu, že ich poznám z katalógu, vidieť ich takto po kope mi prinieslo radosť. Boli pekne, ľahké a poskytovali možnosti pre širokú radu športovcov od pretekárov skialpinistov, cez hobby skialpinistov až po freeriderov.

Outdoor telefón Land Rover Explore

Tí čo nás sledujete pozorne ste mohli postrehnúť, že som spravil aj úplne prvý úvod v Česko- Slovensku a možno na celej ISPO výstave k modulárnemu outdoor telefónu od Land Roveru s nie PR fotkami. Celý článok nájdete tu. Zaujal ma tým, že poskytuje alternatívu CAT telefónu. Hovorí sa resp, som to tajne vydoloval od jedného človeka z Land Roveru, že bude mať lepšiu optiku. Všetky detaily sa však uvoľnia až na výstave v Barcelóne, ktorá bude na konci februára 2018.

Icebug bežecké topánky

Icebug je firma, ktorá sa zvýraznila na trhu hlavne vďaka bežeckým topánkam, ktoré mali v podrážke zaintegrované hroty proti šmyku na ľade a šmykľavom povrchu. Na Ispo 2018 výstave sme mali možnosť nahliadnúť do ich stánku a spraviť si krátky prehľad. Icebug okrem iného začal robiť bežeckú obuv aj na letné mesiace.

Ispo 2018 top 10 icebug bežecké topánky s hrotmi

Ispo 2018 top 10 icebug bežecké topánky a ich ohybnosťIspo 2018 top 10 icebug bežecké topánky tlmenie v toánke

Running spikes/ bežecké hroty na ICEBUG

Máte s týmto skúsenosti ? Čo nato hovoríte má to zmysel či nemá ? Za nás dosť zaujímava fíčurka. #ispo2018 #tygersk

Posted by tyger.sk on 7. február 2018

Lillsport zimné rukavice

Lillsport je ďalšia severská značka, ktorá ponúka širokú škálu rukavíc na zimné športy. V našom skialpinistickom seriáli. Nás však zaujali rôzne kombinácie týchto rukavíc a mali sme možnosť o tom debatovať aj s pánon, ktorý má na starosti vývoj týchto rukavíc pre Lillsport.

Ispo 2018 top 10 lillsport trojprstové zimné rukavice
Ispo 2018 top 10 lillsport stánok na výstaveIspo 2018 top 10 lillsport zimné rukavice palčáky

Nezabudnite nás samozrejme sledovať na našom YOUTUBE kanáli a neújde vám žiadna naša novinka vo svete videa.

Foto technika použitá na výstave ISPO 2018 : 
  • Telefón Sony Xperia XZ1 (fotky + video)
  • Fotoaparát Sony A6300 (foto)
Summary
ISPO 2018 výstava a jej top 10 vychytávok plus viťazi výstavy
Article Name
ISPO 2018 výstava a jej top 10 vychytávok plus viťazi výstavy
Description
Ispo 2018 bola výstava outdoorových značiek a ich noviniek, ktoré prinesú pre zimnú sezónu 2018. Mali tu zastúpenie skialpinistické značky, lezecké značky, trailové značky a samozrejme aj tie turistické. Každý segment outdoor športu si tu niečo našiel. My sme pre vás vybrali tie najzaujímavejšie z ISPO 2018.
Author
tyger.sk

Komantáre

komentárov