fbpx

Expresky z hôr 7

Je utorok, pracovný týždeň je rozbehnutý v plnom prúde a expresky z hôr samozrejme nesmú a nebudú chýbať. Poradové číslo SEDEM kráča na scénu.

La Sportiva: No-Edge climbing technology

Máme rádi reklamu, ktorá nie je bežnou reklamou. A keď sme zhliadli video No-Edge climbing technology od La sportiva, bolo vymaľované. Trafili sa presne do nášho gusta. Ak chcete vedieť, aký ťažký môže byť partnerský život s lezcom pozrite si video spolu s návodom ako „krízičku“ vyriešiť.

Za zmienku určite stojí aj videjko ako sa stať outdoorovým hipsterom 🙂 , ktoré vzniklo prvého apríla. Good job La Sportiva!

100 Miles of Istria Ultratrail

V piatok štartoval Chorvátsky ultratrial 100 miles of Istria. Pomerne „mladý“ projekt, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2013. Je kvalifikačným podujatím pre UTMB okrem iného aj na legendárny pretek Western States. Na štart sa postavilo viacero slovenských bežcov. Výnikajúco sa umiestnil Martin Halász, ktorý bežal trať s parametrami 170 km/+7120 m a skončil celkovo na 5. mieste (druhý v kategórii). Istriu zvládol za 21:48:27. GRATULUJEME! Netreba však zabudnúť na skvelé umiestnenie Františka Káňa14. miesto ako aj čecha Petra Míla – 12. miesto. Vyhral rakušan Thomas Wagner, ktorý pretek zabehol za 19:49:43. Komplet výsledky si pozriete tu.

100 Miles Of Istria Ultratrail, zdroj: istria100.com
Expresky z hôr 7 – 100 Miles Of Istria Ultratrail, zdroj: istria100.com

A tu máme nášho borca:

Tyger.sk testuje o 106

Veru nezaháľame a pracujeme na nových matrošoch. Najnovší prírastok do nášho Testing oddelenianávleky Záruby a funkčné tričko Kamenec od Froggywear. Ak nás pravidelne sledujete, určite si spomeniete  na náš  super rozhovor s Jankou z Froggywear. Pocitová recenzka Froggy matrošov bude už čoskoro!

Expresky z hôr 7 - testovanie v Malej Fatre (foto: autor)
Expresky z hôr 7 – testovanie v Malej Fatre (foto: autor)

Výsledky preteku CROSS KAMZÍK-BABA-KAMZÍK 2016

O tomto preteku sme písali v minulých expreskách. Dnes prichádzame s výsledkami. zo 187 bežcov na najdlhšej 53 km trati vyhral Juraj Török s časom 04:06:48 medzi ženami zvíťazila Denisa Kušnierová v rekordnom čase 04:37:58. Gratulujeme! Fotky a komplet výsledky si môžete pozrieť na linku nižšie z dielne Slovak Ultra Trail.

Marathon Des Sables 2016 VÝSLEDKY

Marathon Des Sables sme taktiež spomenuli v minulej časti. Celkovým víťazom sa stal Rachid El Morabity z Maroka (taktiež minuloročný víťaz) a medzi ženami excelovala ruska Natalia Sedykh. Na ročníku 2016 sa zúčastnili aj Slováci a Česi. Daniel Palko skončil na 132. mieste a Petr Vabrousek dokonca 21! Pri počte štartujúcich (1000 maratoncov) sú to v tak náročnom preteku skvelé výsledky. Gratulujeme!